vlny
VYHLEDÁVÁNÍ:
MĚNA:
žena s korálky

O nás





Firma Holman sídlí v Jablonci nad Nisou, kde má výroba bižuterie dlouholetou tradici. Na tuzemském i zahraničním trhu působí již od roku 1991 a to především jako výrobce skleněných korálků. Řadu let se firma zabývala výrobou tyčového skla z tradičních sklářských surovin, tavením v pánvové peci a dalším zpracováním skleněných tyčí mačkáním.
Vznikající skleněné kuličky se dále opracovávaly broušením, leštěním ohněm a různým povrchovým zušlechťováním.
Z těchto perlí se pak kompletovaly finální výrobky jako např. náhrdelníky, obojky, náramky, náušnice a brože různých barev a tvarů. Firma také dodávala své výrobky na módní přehlídky jako doplňky k šatům renomovaných módních firem.
Své výrobky prodávala mimo jiné i ve vzorkových prodejnách ve francouzském Nice, v centru Prahy na Malém náměstí, v obchodním domě Bílá labuť, či v obchodním domě Atlas v Liberci.

Jsme tradičním českým výrobcem korálků a prodejcem bižuterních komponentů české výroby.
Naši nabídku neustále rozšiřujeme a naším hlavním cílem je Vaše spokojenost - spokojenost našich zákazníků.


Historie naší firmy začíná v roce 1991, kdy vzniklo sdružení HOLDR-GLASS jako spojení dvou soukromých podnikatelů. Mladší z nich, Ing. Miloslav Holman absolvoval Střední umělecko průmyslovou školu v Železném Brodě a následně vystudoval Vysokou školu chemicko technologickou v Praze v oboru silikáty, kde promoval v roce l983. Starší, Milan Drda absolvoval Gymnásium v Jablonci nad Nisou a poté pracoval jako ekonom.

Pan Holman začal podnikat ještě při zaměstnání. Koupil malou brusírnu se šesti stroji, převzal stávající zaměstnance a zajistil vše tak, aby výrobu broušených perlí nepřerušil. Produkci brusírny odebíral PZO Jablonex, což byla pro začínajícího soukromého podnikatele spolupráce prospěšná. K zajištění výroby ovšem nestačilo "pouze" provozovat brusírnu, ale muselo se koupit sklo, namačkat polotovary a upravit je v rumplu. Tuto část technologie zajišťoval pan Drda, který vlastnil po rodičích rumplovnu.

Zhruba po roce společného podnikání se v souvislosti s rostoucí poptávkou projevila potřeba výrobu rozšířit. Příležitost k získání větších prostor se naskytla v souvislosti s privatizací Výzkumného Ústavu Skla a Bižuterie. Ve výběrovém řízení na výzkumné pracoviště této instituce se ukázali oba společníci jako ti nejúspěšnější a rázem tak získali objekt, kde mohli ve větší míře uskutečňovat své záměry. Společně s objektem převzali také výrobní zařízení, pracovníky ale navíc i závazek dokončit všechny rozpracované zakázky, což se velmi brzy podařilo.

Na technický program, kterým se toto výzkumné pracoviště zabývalo především, však dostatečný odbyt nebyl. O jeho pokračování tehdy přestali uvažovat a namísto toho se plně zaměřili na rozšíření své dosavadní činnosti. Začali pro svoji potřebu tavit sklo, které zpracovávali na vlastním strojním zařízení. Využili možnosti koupit od restituentů brusírnu v Příšovicích a pak již nestálo nic v cestě gigantickému rozšíření výroby. Nikdo z tehdejších zaměstnanců brusírny nezůstal a nebylo ani výrobní zařízení. Hala objektu musela být opravena a vybavena novými stroji. Byla vybudována čistička odpadních vod a postupně byli zapracováni noví brusiči a seřizovači. Počet pracovníků se v této brusírně postupně zvýšil z původních třiceti na stodvacet. Získáním takto dostatečného zázemí se mohlo sdružení dále rozvíjet a rozšiřovat svůj výrobní sortiment. Vedle mačkaných korálí tak začali vyrábět tzv. ohňové perle, neboli broušené perličky leštěné ohněm a pustili se i do toho co dosud neuměli, tedy do výroby zboží leštěného mechanicky. Kompletní výrobní program od výroby skla až po finální výrobek umožnil produkovat zboží od jednoduchého až po to nejsložitější. Je téměř neuvěřitelné, že prakticky z ničeho se to oběma společníkum podařilo dosáhnout za pouhých pět let.

Rozsah výrobní činnosti si vynutil i rozdělení ukolů s provozováním sdružení. Pan Holman se tedy věnoval hutním provozům a Pan Drda řídil velký provoz brusírny v Příšovicích. Sdružení HOLDR-GLASS, se svými 220ti zaměstnanci, se tak rozsahem výrobních a obchodních činností přiblížilo největším výrobcům ve svém oboru. Ve výrobním programu tedy nadále převažovala produkce polotovarů, jejichž prodejem byli ve světě známi více, než nabídkou hotové bižuterie. Přibližně sedmdesát procent exportu si zajišťovali sami, na základě kontraktů uzavřených se zákazníky z celého světa. Svou četnou účastí na výstavách se zviditelnili a stávali se, zejména ve světě, stále známější. Aby tomu tak bylo i doma, usilovali o zřízení vlastní podnikové prodejny. Podařilo se to přímo v Praze, získáním pronájmu zhruba dvou set metrů prodejní plochy v objektu někdejšího železářství u Rotta.V krátké době tu vybudovali reprezentativní prodejnu bižuterie s nejširší nabídkou v hlavním městě, neboť vedle vlastních výrobku měli v nabídce prakticky veškerou produkci jabloneckého bižuterního průmyslu.


V současné době firma disponuje velkým množstvím hotových výrobků a usiluje o rozšíření svých služeb prodejem prostřednictvím internetu. Širokou nabídku bižuterie naší firmy můžete tedy shlédnout na těchto stránkách a u našich obchodních partnerů – UMARUTTI na Václavském náměstí v Praze, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou..

copyright © 2008 tvorba www webových stránek